ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6718784
nr 671 8784
Nyrokoko, Proveniens Hedensborgs slott, höjd: 223
Kondition: slitage, skador
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 6 december 2010
5/12 18:55:02
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.